Inace na ovoj lokaciji je jaka bura zato je sve vise manje prirodno vjetrom sibano, opcenito dosta nagnuto i horizontalno polozeno uz tlo...
Da li bi trebalo odrezati visak grana/zelenila koji se ne misli koristiti tj. malo oblikovati ili bolje apsolutno nista ne dirati?
Opcenito da li je bolje pustiti vise zelene mase ili manje i tako stimulirati bolji rast korijena? Citajuci razne teme po forumu mi se sve izmijesalo i sada nisam vise pametan ili to ovisi od vrste do vrste?
Shvatio sam da kod bjelogorice mozemo slobodno sve posjec, ocistiti svu korijenovu balu od zemlje, krenuti od nule i vaditi na proljece prije kretanja vegetacije, kod crnogorice pustiti sto vise zelenila, pustiti maticnu zemlju na korijenovoj bali, nista ne dirati i vaditi na jesen nakon vegetacije. Ispravite me ako grijesim. Sta je sa recimo ovom vrstom (Erica arborea) o kojoj je tema (jurica je prethodno odgovorio kako on misli sljedecu vaditi te tako i ja planiram), a sta sa recimo zimzelenim stablima npr. Crnika (Quercus ilex) te kako njih vaditi i kada?
Pošto sam početnik zato mi se i javlja ta pomutnja u glavi, puno novih informacija u kratkom vremenu + imam problema oko prepoznavanja vrsta u prirodi.
Unaprijed hvala na odgovorima, pomoci i nemojte se previse
ako bubnem koju nebulozu (mozda vec jesam)!