Kad dohranjujem, uglavnom da. Ranije sam zalijevao predvečer, ali sad se trudim mijenjati tu naviku, jer su biljke bile vlažne cijelu noć, isparavanje je slabije, pogoduje gljivicama i gamadima. Dosta izvora kaže da je jutarnje zalijevanje bolje od večernjeg. Isto tako polovica dana je uglavnom najtopliji dio dana, a hlađenje korijena je tada dobrodošlo, štp može potvrditi i Adrian. NAravno i dalje govorim o režimu jednog zalijevanja dnevno. Ako polovica dana nije praktična zbog posla ili slično onda bih se pomaknuo na popodne, što prije, tako da se stigne lišće osušiti do večeri. I još jedna stvar, teorija da kapljice vode služe kao leće koje u podne pregore listove ne drži vodu.
I na kraju, odrediti si dobar režim zalijevanja je super jer su intervali pravilni i periodi bez vode su jednaki, dobro funkcionira princip voda/kisik, ali naravno povremeno se od toga odstupi zbog obaveza ili slično, ali pojedinačni slučajevi ne utječu na to.
S obzirom da nemam automatiku, moj postupak tekuće prihrane je da prvo dobro zalijem, i kad se sve ocijedi (prestane kapati), tada s bocom koja ima izbušene rupice na čepu, i pripremljenom tekućom prihranom ponovo lagano zalijem ali tako da ne procuri iz posude. Mokri supstrat bolje rasoporedi gnojivo nego suhi. Tako ostaje do zalijevanja idućeg dana dakle, 24 sata do početka ispiranja novim zalijevanjima.
I isto važno, nekako po instinktu izbjegavam podnevno zalijevanje pa gnojenje sžza jako vrućih dana jer su isparavanja puno brža. Za ljetnih vrućina operacija ide rano ujutro dok je još kloliko toliko cool, ili popodne kad temperatura počne padati.
Sve što radim ne znači da je super, ali to je moje razmišljanje. Čovjek uči dok je živ.