Hobi bonsai forum

HBF - javna zona => POČETNICI PITAJU => Autor teme: doncipo - 11-05-2011, 14:38:31

Naslov: help
Autor: doncipo - 11-05-2011, 14:38:31
ovo možda zvući pre glupavo pitanje, al kako se uzgoi mahovina u bonsaiu il neka trava?  :question:
Naslov: Odg: help
Autor: DonQuijote - 11-05-2011, 19:30:57
Mahovinu skineš iz njezinog staništa, po supstratu staviš tanak sloj zemlje i mahovinu na to. To je sva mudrost. Ali to se radi samo za izložbe i slikanje drva inače mahovina baš nije dobra.
Travicu valjda posiješ.
Naslov: Odg: help
Autor: doncipo - 11-05-2011, 21:05:57
ahaa  :hihihi:
sad mi jasno, tnx
Naslov: Odg: help
Autor: Radovan - 11-05-2011, 21:47:19
Mahovina s vremenom izraste i sama po djelovima bjelog treseta.Ja osobno nemam nikakvih loših iskustva sa mahovinom niti nisam primjetio da bi nešto smetala drvcima.Ako malo prebuja,reduciram je i opet je sve ok.Moja tehnika nasađivanja je sljedeća-na mjesto gdje želiš staviti mahovinu staviš tanak sloj suhe drobljene ilovače,mahovinu staviš na ruku naopačke i donji sloj također posipaš sa ilovačom,uzmeš prskalicu i pošpricaš sa vodom,staviš jedno na drugo i drži kao da zi zaljepio.Bitno je to da se ona dopro sljepi sa podlogom i da nema zraka između.Dalje se razmnožava i širi sama. :zalijevanje:
Naslov: Odg: help
Autor: doncipo - 11-05-2011, 21:53:51
meni ta mahovina daje poseban štih, izgleda ljepše....mislim tak sam na slikama vidio, pa bi htio to i kod svog probnog primjerka bonsaija "uzgojiti"  :hi:
Naslov: Odg: help
Autor: Radovan - 11-05-2011, 21:54:05
Travice jesu problem kad se otmu kontroli jer kradu vlagu i hranjiva iz supstrata.Dekorativno izgledaju one male sitne trajnice koje i sitno cvatu a koriste se na groblju kao pokrivaći tla.Izgledaju kao travice a ima ih svjetlo i tamno zelenih.Agresivno se razmnožavaju štrcanjem sjemenki svuda uokolo.Ako ih imaš u jednoj tegli za godinu dvije imaš ih posvuda.No i to je čar našeg bonsaizma.Inaće bi nam bilo dosadno. :hihihi: